Wizyta nauczycieli z Norwegii

4 listopada 2005 roku naszą szkołę odwiedziło 35 nauczycieli ze szkoły Ris Ugdskomle z Oslo.

Celem wizyty było nie tylko nawiązanie współpracy międzynarodowej, ale również wymiana doświadczeń na temat różnorodnych metod nauczania w zakresie dydaktyki języka ojczystego, języków obcych, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz pielęgnowania tradycji narodowych i regionalnych. Goście z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki. Ponadto, uczestniczyli w spotkaniu z Samorządem Szkolnym, zwiedzili Szkolne Muzeum poświęcone patronowi szkoły płk Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi” oraz obejrzeli wystawę prezentującą artystyczne osiągnięcia uczniów pracujących w międzynarodowym projekcie „Changes” programu Socrates-Comenius.

Norwescy nauczyciele czuli się w naszej szkole tak dobrze, że kiedy przyszedł czas pożegnania to z wielką niechęcią opuszczali mury naszej szkoły. Owocem tej przyjacielskiej wizyty jest oficjalne zaproszenie dyrekcji oraz nauczycieli naszego gimnazjum do Oslo w czerwcu tego roku.

Spotkanie z samorzadem szkolnym Spotkanie z samorzadem szkolnym Spotkanie z samorzadem szkolnym

Spotkanie z samorzadem szkolnymSpotkanie z samorządem szkolnym

Muzeum Norwegowie Muzeum Norwegowie Muzeum Norwegowie

Muzeum NorwegowiePo Szkolnym Muzeum gości oprowadzały, oczywiści po angielsku, uczennice z klasy 3B Marzena Szewczyk, Agnieszka Calik i Ola Skubis.

Pożegnania przyszedł czas Pożegnania przyszedł czas Pożegnania przyszedł czasPożegnania przyszedł czas