Teatrzyk Szkolny – „Maska”

Od ośmiu lat działa w naszej szkole Szkolny Teatrzyk – „Maska”, prowadzony przez panią M. Ćwiertnię.

Co roku organizowany jest nabór nowych członków, jednak trzon zespołu jest trwały przez cały cykl nauki. Do teatrzyku należą wszyscy chętni, dlatego liczebność członków jest bardzo duża (od 20 – 30 uczniów).

W kółku teatralnym pracują dzieci uzdolnione artystycznie i takie, które tych zdolności nie posiadają, ale pomagają w przygotowaniach do przedstawienia i w obsłudze aparatury podczas spektaklu.

Kółko to także taka terapia grupowa, gdyż wspólnie pracujemy i bawimy się, przez co dzieci z trudnych warunków rodzinnych mogą znaleźć chwile zapomnienia i relaksu. Teatrzyk ma wiele osiągnięć. Oprócz rozwijania pasji teatralnych i recytatorskich, uświetnia rożnego rodzaju uroczystości szkolne oraz bierze udział w konkursach i festiwalach artystycznych zdobywając nagrody.
Otrzymaliśmy między innymi:

• wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Poezji Żałobnej
  • dwa pierwsze miejsca za role pierwszoplanowe i wyróżnienie dla prowadzącej teatrzyk, za adaptacje sztuki Wojtyszki „Bambuko, czyli skandal w krainie gier”
  • drugie miejsce dla spektaklu „Only love” na Festiwalu Kultury Dzielnicy XI i trzy wyróżnienia na tym samym festiwalu
  • trzy wyróżnienia na Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim – „Pół żartem, pół serio”
  • drugie miejsce w Dzielnicowym Konkursie – „Teatr jednego aktora – monodram”

Obecnie teatr szkolny prowadzi nauczycielka języka polskiego
dr Elżbieta Powązka. Przygotowany pod jej kierunkiem spektakl „Sen nocy letniej” dostarczył odbiorcom niezapomnianych wrażeń.

Na VII Festiwalu Kultury Szkół Dzielnicy XI kółko teatralne (klasa IIa i IIIa) przygotowało spektakl na podstawie sztuki Carla Goldoniego „Venezia dell’arte”