Sztandar szkoły

Sztandar Gimnazjum Nr 27 został ufundowany przez rodziców i uczniów szkoły w roku 2001 z okazji Jubileuszu 100-lecia Szkoły oraz nadania Gimnazjum imienia płka Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Nowy sztandar zaprojektowany został na wzór starego sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 70.

Uroczystość przekazania i poświęcenia sztandaru odbyła się w dniu 22 października 2001 roku podczas uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. infułata St. Małysiaka oraz dk. B. Bareję i dk. P. Strzelczyka.

Poświęcenie Sztandaru

Gimnazjum Nr 27

Błogosławieństwo Sztandaru Gimnazjum Nr 27 w Krakowie

Strona A – na zielonym tle srebrny Krzyż Virtuti Militari V klasy; napis: Gimnazjum Nr 27 im. płka Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Strona B – na czerwonym tle biały orzeł otoczony gałązkami laurowymi; napis: Zawsze wierni Ojczyźnie.