Ogólnopolski „Dzień Życzliwości”

 

„Bądźmy Życzliwi”

 

Świat w którym żyjemy pełen jest przejawów agresji i przemocy. Coraz częściej słyszymy o przypadkach znęcania się nad bezbronnymi osobami ,czy burdach wszczynanych przez stadionowych chuliganów. Równie mocno jak uderzenia bolą kpiny, zniewagi, wyśmiewanie. Jednak to jaki będzie świat zależy od nas samych, dlatego warto pielęgnować wszelkie przejawy dobra i przeciwstawiać się złu.

Realizując tę myśl Gimnazjum nr 27 zgłosiło swój akces doogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Szkoły bez Przemocy”, przypadający na 5. 06. 2008r. Wspólnym celem uczestniczących w akcji szkół było zwrócenie uwagi na problem agresji i przemocy w środowisku szkolnym, oraz wyrażenie sprzeciwu przeciwko tym zjawiskom.

Symbolicznym aktem protestu było wypuszczenie w niebo o godzinie 12.00 w całej Polsce czerwonych baloników.

Inne działania podejmowane przez szkoły zależały już od ich własnej inwencji.

W Gimnazjum nr 27 podobnie jak we wcześniejszych latach zorganizowaliśmy „Dzień Życzliwości”. 

Jego program obejmował ekspozycję plakatów o treści korespondującej z przesłaniem akcji, koncert miłych życzeń przekazywanych przez szkolny radiowęzeł ,a także przedstawienia teatralne ?Pod napięciem? i ?Uczę się Ciebie Człowieku?, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem mgr Marii Gniadek.

W tym dniu działała „Cukierenka Życzliwości”, w której Samorząd Szkolny, sprzedawał słodycze z dołączonymi intencjami. Za pomocą „cukierków życzliwości” można było wyrazić wybranej osobie swoją wdzięczność, uczucie sympatii, zachęcić ją do uśmiechu , a nawet przeprosić za swoje zachowanie.

O 12.00 zgromadziliśmy się na boisku szkolnym by wypuszczając w niebo baloniki, symbolicznie odrzucić agresję i przemoc oraz solidaryzować się z tymi, którzy z nią walczą.

„Dzień Życzliwości” przebiegał w atmosferze dobrej zabawy, ale i z nutą refleksji nad tym jacy jesteśmy dla siebie nawzajem.

  • Facebook
  • Google+