„Love is around” – konkurs artystyczny języka angielskiego

„Love is all around” – hasło, które przyświecało pierwszej edycji konkursu artystycznego języka angielskiego, przypomina nam, że miłość jest dookoła. Impreza odbyła się 13 marca 2008 r. w Gimnazjum nr 27.

Uczniowie klas piątych i szóstych mieli okazję pokazać swoje umiejętności językowe i artystyczne w dwóch kategoriach ? recytacji i śpiewu. Młodzi uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem . prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych, ale także w dziedzinie ekspresji artystycznej. Wszystkie występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych widzów.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele instytucji, patronujących konkursowi : dyrektor Tadeusz Marczewski i wicedyrektor Maria Kłos z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz reprezentant regionalny wydawnictwa Macmillan Polska -Dorota Legeżyńska.

Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, dlatego komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, przyznając nagrody. Ostatecznie zwycięzcą został uczeń szóstej klasy Jakub Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie.

W imprezie nie było przegranych. Uczestnicy , mogli wziąć udział , często po raz pierwszy, w międzyszkolnej rywalizacji, sprawdzić swoje umiejętności, zmierzyć się z tremą. Mamy nadzieję, że dla wielu z nich będzie to ogromna motywacja do dalszej pracy , być może piątoklasiści powrócą do nas w następnym roku, gdyż zachęceni sukcesem , planujemy kolejne edycje konkursu.

Nagrodzeni w konkursie:

• Pierwsze miejsce: Jakub Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie
  • Drugie miejsce: Mateusz Wdowiak ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie
  • Trzecie miejsce: Iwona Senkowska ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie

Specjalne wyróżnienia:

• Ewelina Gabriel ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie
  • Szymon Adamski ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie

Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
p. Tadeusz Marczewski i Nauczyciele Gimnazjum nr 27 Anna Grynkiewicz i Małgorzata Solarska.

Uczestnicy konkursu.

Wręczenie nagród.