Biblioteka

Kiedy masz jakieś wątpliwości,idź do biblioteki

 

J.K.Rowling

BIBLIOTEKA:

mgr Anna Kuglarz

 

CZYNNA:

Środa : 9.00 -14.00

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek :  biblioteka nieczynna

  Biblioteka Gimnazjum nr 27 w Krakowie zaprasza do korzystania ze swych zbiorów

 

Oferujemy:

 • bogaty księgozbiór podręczny, w którym znajdziesz rzetelną informację na każdy temat,
 • pełny zestaw lektur gimnazjalisty,
 • literaturę piękną dla młodzieży z której wydzieliliśmy „książki
  z SERDUSZKIEM”,”FANTASTYCZNE czytanie”, „PRZYGODĘ”, „SENSACJĘ” i inne,
 • literaturę popularnonaukową dla młodzieży,
 • wiele tytułów z klasyki literatury pięknej,
 • literaturę pedagogiczną dla nauczycieli i rodziców,
 • czasopisma:Victor, Komputer Świat,Młody Technik i inne.

Bibliotekarz zawsze służy pomocą w poszukiwaniu wszelkiej informacji oraz doradzi przy wyborze ciekawej książki.

Czytelnia biblioteki to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze odnajdziesz ciszę i możliwość skupienia się. Tutaj także udostępniliśmy stanowiska komputerowe, przy których możesz skorzystać z encyklopedii, słowników i innych wydawnictw multimedialnych oraz sieci internetowej.

Przygotowujemy wystawy upamiętniające ważne rocznice, postacie oraz inne wydarzenia,którymi żyje nasza szkolna społeczność

Biblioteka to również miejsce rywalizacji, w którym możesz sprawdzić się w wielu konkursach.

 

Rok szkolny 2013/14

W październiku z radością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu naszemu miastu tytułu Miasta Literatury UNESCO. Uczciliśmy to w bibliotece wystawą poświęcona temu wydarzeniu.

biblioteka

25 października liczna grupa naszych uczniów pod opieką bibliotekarki udała się na 17 Targi Książki w Krakowie. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą wydawniczą, zakupić książki, zdobyć autograf ulubionego pisarza.

targi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-22 listopad Tydzień Życzliwości

zyczliwosc 1 zyczliwosc2

W listopadzie biblioteka była współorganizatorem Tygodnia Życzliwości,
połączonego z obchodami Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
W ramach Tygodnia Życzliwości odbył się Konkurs Przysłów o Życzliwości i Uśmiechu, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas. Zwyciężyła klasa 3b.

 

hobbit

 
W grudniu wzięliśmy udział w plebiscycie zorganizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Krakowie.”Uczniowskie bestsellery”.
Uczniowie naszej szkoły najwięcej głosów oddali na książkę J.R.R. Tolkiena „Hobbit”

 

 

Rok 2014 rozpoczęliśmy Noworocznym Turniejem Szachowym.
Zwyciężył Bartek Jaglarz z klasy 3b

 

szachy

 

W styczniu wzięliśmy udział w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania.
Etap szkolny konkursu zakończył się zwycięstwem G. Tabor z klasy 2b oraz A. Zajdel z klasy 3a, które w marcu reprezentowały szkołę w przesłuchaniach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

biblioteka pub

 

W marcu odbył się konkurs czytelniczy, którego tematem była książka J. Marsdena ”Jutro”.
Laureatkami zostały:

jutro
jutro2

 

 

Rok szkolny 2012/13

 

zobacz galerię zdjęć

We wrześniu przyjmowaliśmy w bibliotece gościa z Italii. Uczniowie klasy IIB, którzy pod kierunkiem mgr Izabelli Frąckowiak uczą się języka włoskiego oraz zgłębiają tajemnice tego pięknego kraju i jego mieszkańców mieli okazję porozmawiać z młodą wenecjanką Francescą.

W paŸdzierniku przedstawiciele klas wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Zwiedzili tam wypożyczalnię dla młodzieży
i wzięli udział w warsztatach kaligrafii prowadzonych przez firmę „Kaligraf”.
Również w paŸdzierniku odbył się konkurs historyczny „Bitwa Wiedeńska”. Zwyciężył zespół z klasy IIIB:Ilona Mazur, Piotr Kutaj, Kamil Sakowski. Gratulujemy!

W listopadzie gościliśmy absolwentkę naszego gimnazjum Kasię Racką, kilkunastokrotną laureatkę nagród w konkursie „Szopki krakowskie”. Nasi uczniowi mogli zobaczyć dotychczasowe „szopkarskie arcydzieła” starszej koleżanki. Musiały wystarczyć tylko prezentacje zdjęć, bo oryginały zdobią wnętrza muzeów, nie tylko krakowskich. Spotkanie zkończyło się mini-warsztatami. Było twórczo i radośnie !

W okresie predświątecznym zorganizowaliśmy kokurs na pięknie napisane życzenia świąteczne. Prace włączono do bożonarodzeniowej wystawki biblioteki. Najlepsze życzenia zostały nagrodzone.

W lutym przeprowadzono szkolny konkurs pięknego czytania. Zwycięzcami zostali: Karolina Płonka z klasy 3b i Michał Badocha z klasy 2b.Gratulujemy! Karolina Płonka godnie reprezentowała szkołę w VI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

 

Ludzie z pasją żyją ciekawiej!
 

DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ BYĆ: KREATYWNI, KOLOROWI, ORYGINALNI,
LUBIĄ DEKOROWAĆ ŚWIAT WOKÓŁ SIEBIE!
 

Rozpoczynamy w bibliotece spotkania Klubu Robótek Ręcznych. Zapraszamy wszystkich chętnych!

W dniu 22.04.2013 r. wzięliśmy udział w warsztatach kaligrafii i iluminatorstwa w klasztorze oo.Karmelitów na Piasku, zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Kaligrafii. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia klasztornego skarbca, w którym znajduje się wiele cennych ksiąg rękopiśmiennych, m.in. słynny graduał karmelitański autorstwa o. Stanisława ze Stolca, datowany na 1644 r. Atrakcją była możliwość samodzielnego wykonania ozdobnego inicjału i ćwiczenie pisma gotyckiego. Warsztaty były związane z Międzynarodowym Dniem Książki obchodzonym 23 kwietnia.

Rok szkolny 2011/12

Ogłosiliśmy konkurs „Przygoda z książką Zbigniewa Nienackiego”. Jego zwycięzcą został Łukasz Sarota z klasy 3a. W grudniu uczciliśmy 100 rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej – Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Z tej okazji odbył się Turniej Klas, którego tematem było życie i praca Marii Skłodowskiej – Curie, uznanej za nawybitniejszą kobietę wszech czasów . Przedstawiciele wszystkich klas wykazywali się znajomością biografii naszej wybitnej noblistki. Wśród zadań do wykonania znalazły sie również ćwiczenia praktyczne z chemii przygotowane przez p. mgr Aleksandrę Komorek. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy I b – M. Badocha, B. Jaglarz, M. Marzec

W lutym w ramach tradycyjnych już międzyklasowych potyczek językowych odbył się konkurs „Porzekadła”, którego zwycięzcą został zespół z klasy IB:Sylwia Grzybowska, Ania Matoga,Bartek Jaglarz.
Laureaci konkursów oraz uczniowie zaangażowani w akcję zbierania zakrętek na rzecz chorej na stwardnienie rozsiane p.Magdy zostali zaproszeni w marcu do zwiedzenia Radia Kraków.Oprowadzał nas po nim
i zdradzał tajniki pracy w rozgłoœni radiowej red.Paweł Sołtysik.

W maju w konkursie czytelniczym „Dywizjon 303 A.Fiedlera” zwyciężył Szymon Jaster z klasy 3a.
W ramach akcji „Rusz głową” odbył się w czerwcu turniej szachowy. Najlepszym szachistą okazał się uczeń klasy IA Konrad Surowy. zobacz  galerię zdjęć

 

chem.. chem..

chem.. chem..

 • Facebook
 • Google+